Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

6-7 kwietnia 2024 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i w Polsat Plus Arenie w Gdyni odbył się 33 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu.

288 drużyn z całej Polski oraz gościnnie 4 zespoły z zagranicy (z Chin i Hiszpanii) zmierzyły się w pięciu konkurencjach: Problem 1: Kino na kółkach, Problem 2: Sztuka, że ej-aj!, Problem 3: Przypał na premierze, Problem 4: Struktura z kosmosu, Problem 5: Kapela daje czadu

Z naszej szkoły w finale wzięły udział dwie drużyny.

Problem 1: „Kino na kółkach” zaprezentowała drużyna w składzie:  Lena Młynarczyk, Mark Aleinikov, Kacper Ertman, Nikola Jasińska, Magdalena Marczyńska, Małgorzata Różycka i Barbara Turek.

Problem 4: „Struktura z kosmosu” opracowała i przedstawiła drużyna w składzie: Hanna Adamczyk, Lena Krysińska, Tymoteusz Sasal, Aleksandra Najder, Wojciech Sukman, Maja Surówka i Miłosz Wiater.

Obie drużyny przygotowując się do konkursu musiały pokonać wiele trudności artystycznych i technicznych. Opracowały scenariusze, wykonały dekoracje, skonstruowały pojazd i konstrukcję z balsy. Uczniowie pracowali pod opieką trenerów Maryli Strzały, Magdaleny Turek, Małgorzaty Ludwikowskiej i Małgorzaty Marciniszyn-Szuby.

W sobotę 6 kwietnia w Polsat Plus Arenie zaprezentowała się drużyna „Kino na kółkach” . Przedstawienie spodobało się sędziom i publiczności. Pojazd wykonał wszystkie  zadania, a aktorzy stanęli na wysokości zadania.

W tym dniu drużyna „Struktura z kosmosu” rozwiązywała zadanie spontaniczne.

Jak myśleć na zawołanie, działać wspólnie szybko i kreatywnie pod presją czasu, bez wielkich zasobów? Każda z drużyn musi się tego nauczyć, żeby rozwiązać Problem Spontaniczny jest on nieznany do ostatniej chwili i wymaga działania w ciągu kilku- do kilkunastu minut.

Po intensywnym dniu, przyszła pora na porcję integracji podczas niesamowitego Immergas Party!

Na odyseuszy, nadal pełnych kreatywnej energii, czekała rozgrzewająca zabawa na parkiecie z niesamowitym DJ FALA i odysejowymi wodzirejami.

W niedzielę drużyna „Struktura z kosmosu” zmierzyła się ze swoim zadaniem. Rozbawiła sędziów i publiczność swoim przedstawieniem i poddała obciążeniu konstrukcję z balsy. Drużyna „Kino na kółkach” rozwiązywała w tym dniu Problem spontaniczny.

W niedzielny wieczór przyszedł czas na uroczyste podsumowanie 33 Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu. Podczas gali podziękowano sponsorom, organizatorom, zawodnikom i trenerom. Był czas na rozrywkę. Wystąpili:

  •  Vanessa Power Kujawiak, młoda tancerka i finalistka programów You Can Dance oraz Got Talent,

  • Sebastian Malicki z Elite Music, z pokazem spektaklu światła i ruchu -pasjonat performace'ów z użyciem świateł LED,

  • wokalista Miłosz Skierski,

  • zespół @Cheerleaders Gdynia Junior.

Najważniejszym jednak punktem było ogłoszenie wyników. W pierwszej kolejności ogłoszono która z drużyn zdobyła 3 i 4 miejsce następnie nagrody specjalne i na końcu laureatów którzy dostaną zaproszenie do USA czyli pierwsze i drugie miejsca.

Drużyna „Kino na kółkach” zdobyła trzecie miejsce, a drużyna „Struktura z kosmosu” siódme.

 

 

Przewiń do góry