Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

Dzień św. Marcina – Sankt Martinstag

Przez cały tydzień od 06 do 10 listopada uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej na języku niemieckim poznawali postać świętego Marcina – 17-letniego żołnierza, który zasłynął z tego, że podzielił się swoim płaszczem z żebrakiem w bardzo zimną, śnieżną noc. Dzieci wysłuchały historii Marcina, który później został biskupem Tours. Na lekcjach wybrzmiały również piosenki świętomarcińskie oraz zostały wykonane prace plastyczne: postać św. Marcina, gęś lub też ilustracje przedstawiające scenkę z biedakiem.

            W czwartek 09.11.2023 klasa 2b odbyła warsztaty św. Marcina w Bibliotece Josepha von Eichendorffa w Opolu. Uczestnicy spotkania utrwalili i pogłębili wiedzę o tej słynnej postaci. Po zajęciach z niemiecką książeczką dzieci zostały zaproszone do stołów, gdzie już czekały na nie przygotowane materiały plastyczne do wykonania lampionów na Dzień Świętego Marcina. Zajęcia plastyczne przebiegły bardzo sprawnie - każde dziecko wykonało swój lampion, do którego włożona została elektryczna, mała świeczka. Pod koniec zajęć dzieci wysłuchały legendy o „rogalikach świętomarcińskich”, a następnie jeden z uczestników został przebrany za Marcina – żołnierza. Zajęcia uświetniły przepiękne tematyczne dekoracje. Każde dziecko chciało mieć pamiątkowe zdjęcie z gąską siedzącą na snopach.

Kolejnego dnia, w piątek – dzień przed wspomnieniem św. Marcina, uczestników czekała niespodzianka: mogli zobaczyć i posmakować rogalików świętomarcińskich. Dzieci bardzo się ucieszyły z takiego zakończenia tematu, który przewijał się przez cały tydzień.

A.Kansy

 

InShot_20231110_141522593.jpeg
Fotoram.io 2.jpeg
Fotoram.io 1.jpeg
Fotoram.io.jpeg
 

Data publikacji: 14-11-2023 09:29
Przewiń do góry