Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

Dzień Kropki w klasach I-III

15 września obchodzimy dzień kreatywności, odwagi i zabawy czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia na całym świecie w szkołach, instytucjach kultury organizuje się wiele ciekawych działań, które pomagają odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie ubrali się  tego dnia w kropki. W każdej klasie odbyła się prezentacja książki pt . „The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie wykonali  także przepiękne prace plastyczne, inspirowane własną wyobraźnią.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Ten dzień ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni! Czasami wystarczy zacząć od kropki….

IMG-20220915-WA0000 (1).jpeg
 

Opublikował(a): Henryk Kuźma Data publikacji: 19-09-2022 19:48 Modyfikował(a): Henryk Kuźma Data modyfikacji: 19-09-2022 19:49
Przewiń do góry