Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

Do Rodziców, Opiekunów uczniów klas pierwszych – rok szkolny 2022-2023

    Szanowni Państwo, cieszymy się, że Państwa dziecko od 1 września 2022 r. rozpocznie naukę w klasie pierwszej, w murach PSP 33 w Opolu.

      Rozpoczęcie nauki jest ważnym momentem dla dziecka jak i jego najbliższych. Nowe miejsce, nowi koledzy, koleżanki, nauczyciele, wychowawca, nowe zasady mogą być dla dzieci dość dużym źródłem niepokoju. Zapewniam jednak, że dla szkoły- nauczycieli, pracowników- każdy uczeń, a szczególnie pierwszoklasista, będzie ważny. Wspólnymi siłami – wraz z Państwem, będziemy pracować nad jak najlepszą adaptacją dzieci w naszej szkole, tak by każde dziecko czuło się w niej szkole dobrze i bezpiecznie. Wsparciem otaczać będą przyszłych uczniów, obok nauczycieli i wychowawców, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

         Pragniemy, aby każde dziecko odniosło sukces na miarę swoich możliwości. Wychowawcy i nauczyciele zadbają o to, by dzieci przychodziły do szkoły  chętnie i z radością. Otwarci też jesteśmy na wszelkie sugestie z Państwa strony, aby szkoła funkcjonowała bardzo dobrze, a jakość pracy była coraz wyższa.

          W marcu tego roku miałam przyjemność spotkać się z Państwem podczas Dnia Otwartego Szkoły. Omówiłam wtedy ważne zagadnienia organizacyjne. Zapisując dziecko do szkoły, wypełniliście już Państwo wszystkie potrzebne dokumenty 1 września uczniowie spotkają się z wychowawcami.  To dzień, w którym będą oni pasowani przed całą społecznością szkolną na uczniów PSP nr 33 w Opolu kopią buławy marszałkowskiej- Marszałka Józefa Piłsudskiego, Patrona Szkoły. Zapraszamy Państwa serdecznie na tę uroczystość. W holu szkoły będzie można zrobić dziecku zdjęcie przed tablicą powitalną lub  wręczyć w tym miejscu dziecku  róg obfitości. Wszystkie szczegółowe informacje związane z organizacją tego dnia znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły - www.psp33.opole.pl.


              We wrześniu uczniowie otrzymają darmowe podręczniki oraz odbędzie się pierwsze spotkanie z Rodzicami (dokładny terminarz spotkań ukaże się na stronie internetowej szkoły w zakładce RODZICE). Planując dobry start dziecka w szkole, pamiętajmy, by miało w domu miejsce do pracy i odrabiania lekcji, miejsce na książki i przybory szkolne. Zachęcajmy dziecko do tego, by cieszyło się z faktu pójścia do szkoły, w której będzie uczyło się wielu ciekawych rzeczy, pozna nowych kolegów i koleżanki. Czytajcie Państwo wspólnie z dzieckiem książki, zachęcajcie do malowania, muzykowania, gier logicznych, eksperymentowania, by rozwijać jego pamięć, spostrzegawczość. Uczmy też systematyczności, dbałości o porządek, obowiązkowości i punktualności. Rozmawiajmy z dzieckiem, uczmy je opowiadać   o przeżyciach, wydarzeniach, by później każdy dzień szkolny był przekazany Państwu szczegółowo, a  wejście w nowy rok szkolny był prawdziwą radością.   

 

mgr Maryla Strzała

Dyrektor PSP nr 33 w Opolu

 

Rodzice, którzy planują zakup wyprawki szkolnej, mogą zasugerować się poniższą listą.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

Blok rysunkowy biały i kolorowy;

Blok techniczny biały i kolorowy;

Papier kolorowy;

Bibuła marszczona;

3 zeszyty 16-kartkowe w kratkę;

1 zeszyt 16-kartkowy w cienkie, kolorowe linie;

Farby plakatowe, 3 pędzle różnej grubości, kubeczek na wodę;

Klej w sztyfcie;

2 ołówki średniej twardości, gumka, temperówka;

Nożyczki, linijka;

Kredki: ołówkowe, pastele olejne, pastele suche;

Plastelina;

Patyczki do liczenia;

Buty zmienne z workiem;

Strój gimnastyczny w woreczku (biała koszulka, krótkie spodenki).

STRÓJ GALOWY:

- biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica

- biała koszula, spodnie granatowe lub czarne.

Opublikował(a): Henryk Kuźma Data publikacji: 22-07-2022 21:17 Modyfikował(a): Henryk Kuźma Data modyfikacji: 22-07-2022 21:21
Przewiń do góry