Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA

PSP nr 33 dba o tradycje, postawy patriotyczne. To tutaj, u Marszałka młodzież szkolna uczestniczy w żywych lekcjach historii- w Biegu Patrolowym, Tygodniu Patrona, wysyła kartki z okazji Święta Niepodległości, młodsi uczniowie pasowani są buławą marszałkowską, a starsi historyczną szablą z 1932r. szczycimy się piękną salą Patrona, asysta i sztandarowy pocztu mają ubiór stylizowany ma mundur Marszałka Józefa Piłsudskiego. To nasza opolska szkoła opisała pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Twierdzy Magdeburskiej, w której internowany był w przeddzień odzyskania niepodległości Józef Piłsudski, to PSP 33 przekazało do Magdeburskiej Twierdzy strój symbolizujący mundur Marszałka.

11 listopada 2021 r.     jest wielkim radosnym jubileuszem. To jubileusz 103- rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie jest okazją do niecodziennych przeżyć, przemyśleń, planowania nowych zamierzeń, perspektywicznego myślenia. Zgodnie z ceremoniałem 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy uroczystość Święta Patrona, uczniowie klas 4a, 4b, 7b byli pasowani na starszych uczniów.

Rok temu tradycję pasowania pokrzyżowała pandemia. Dlatego 15 listopada na uczniów starszych pasowaliśmy również uczniów klas 5a, 5b i 8a.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Opublikował(a): Henryk Kuźma Data publikacji: 23-11-2021 17:40 Modyfikował(a): Henryk Kuźma Data modyfikacji: 23-11-2021 17:46
Przewiń do góry