Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki.

21.03.2021 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej. Wystarczą do tego kolorowe skarpetki.

Uczniowie klasy 1b oraz nauczyciele założyli skarpetki nie do pary na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność , odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

skapet.jpeg

Opublikował(a): Henryk Kuźma Data publikacji: 23-03-2021 20:20 Modyfikował(a): Henryk Kuźma Data modyfikacji: 23-03-2021 20:44
Przewiń do góry