Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do menu numer 2

       W naszej szkole 11 i 15 marca 2021r. gościliśmy przedstawiciela Policji I KP w Opolu sierż. Tomasza Nawara, który spotkał się z uczniami klas 1-3.

       Uczniowie mieli możliwość porozmawiania na tematy związane z szeroko pojętą profilaktyką.

       W czasie spotkania funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. Radził jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Przypomniał też dzieciom o „obowiązku” używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Zwrócił się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań. Wykazywali się też dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę.
 Poruszane były także tematy zagrożeń z „cyberprzestrzeni”.

        Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. 

       Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

 

Opublikował(a): Małgorzata Ludwikowska Data publikacji: 22-03-2021 11:09 Modyfikował(a): Małgorzata Ludwikowska Data modyfikacji: 23-03-2021 13:31
Przewiń do góry