Oddziały dwujęzyczne

Od września 2017 uczniowie naszej szkoły mają możliwość nauki w klasie dwujęzycznej z językiem niemieckim. Podczas rekrutacji uczniowie przystępują do egzaminu sprawdzającego ich kompetencje i predyspozycje językowe. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana, podczas egzaminu badane są możliwości ucznia w zakresie nauki  języków obcych ( zadania są w języku polskim, ale również w innych językach europejskich, łacinie czy esperanto). Po zakwalifikowaniu się do klasy dwujęzycznej uczniowie mają możliwość wyboru grupy zaawansowanej lub początkującej z języka niemieckiego. Drugim językiem obcym jest język angielski, również nauczany w grupach zgodnie ze stopniem zaawansowania. Język niemiecki jest obecny na innych przedmiotach. W systemie dwujęzycznym nauczana jest chemia, biologia czy wiedza o społeczeństwie.

Uczniowie klasy dwujęzycznej biorą udział w licznych konkursach, wyjściach i innych imprezach językowych w ciągu całego roku szkolnego.

Stałe punkty kalendarza imprez to:

październik – udział w Dniu Języka Niemieckiego w II PLO

listopad – udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund oraz Verstehen oraz w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego

luty – udział w Konkursie Recytatorskim Młodzież recytuje poezję / Jugend trӓgt Gedichte vor

marzec – udział w Dniu Języków Obcych w V PLO

Dzień Języków Obcych w V PLO

1.03.2019 klasa 7d (dwujęzyczna) odwiedziła Publiczne Liceum nr V i wzięła udział w Dniu Języków Obcych. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowano dwie lekcje:

1. Język niemiecki : lekcja przeprowadzona metodą stacji – na każdym stanowisku uczniowie w parach rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, można było wykorzystać swoją wiedzę w bardzo ciekawy sposób, nawet rozwiązując zadania na komputerze czy w smartfonie. Uczennice liceum, pod nadzorem swojego nauczyciela pomagały naszym siódmoklasistom.
  2. Francja, Hiszpania i Rosja w pigułce – uczennice V PLO zaprezentowały nam wiadomości o tych trzech krajach a następnie przetestowały zdobytą przez uczniów wiedzę. Starania uczniów nagrodzono przysmakami z Hiszpanii oraz słodyczami.

Uczniowie siódmej klasy mieli możliwość obejrzenia szkoły, sprawdzenia jak wygląda nauka w V PLO. Będzie to na pewno wskazówką przy wyborze szkoły średniej- a to już za rok.

REKRUTACJA 2019

2019 Copyright PSP 33 w Opolu Rights Reserved