4.04.2019 odbył się w etap regionalny XXV Konkursu Recytatorskiego - Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim. Do tego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 7d Hanna Kotula. Hania recytowała wiersze niemieckich poetów.

Gratulujemy udziału w etapie regionalnym!b_200_150_16777215_00_images_KR.jpg

Konkurs Języka Niemieckiego o Puchar Dyrektora V PLO

28.03.2019 uczniowie naszej szkoły z klas siódmych, ósmych i trzeciej gimnazjalnej wzięli udział w finale IX edycji Konkursu Języka Niemieckiego o Puchar Dyrektora organizowanym w PLO V w Opolu.

W konkursie wzięło udział 120 uczniów z całej Opolszczyzny. Do finału zakwalifikowało się 21 uczniów, w tym 9 z naszej szkoły. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele języka niemieckiego w V PLO gratulowali wszystkim finalistom. Po przeprowadzonym teście finałowym wyróżniono szóstkę uczniów.

W pierwszej szóstce uczniów w finałowym etapie są uczniowie naszej szkoły:

Zuzanna Puscz z klasy 8d,

Aleksander Karolkiewicz z klasy 7a

Zofia Cieślik z klasy 8d

Gratulujemy

b_200_150_16777215_00_images_pobrane-1.jpg

Lekcja w języku angielskim I love London

19.03.2019 klasa dwujęzyczna 7d oraz klasa 7b uczestniczyły w lekcji zorganizowanej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacji poświęconej stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas wirtualnego spaceru poznali sekrety Londynu i jego mieszkańców. Lekcja prowadzona była w języku angielskim i uczniowiemogli sprawdzić swoje możliwości rozumienia ale i także konwersacji, zadając pytania do tematu poruszanego na lekcji.b_200_150_16777215_00_images_pobrane.jpg

Oddziały dwujęzyczne

Od września 2017 uczniowie naszej szkoły mają możliwość nauki w klasie dwujęzycznej z językiem niemieckim. Podczas rekrutacji uczniowie przystępują do egzaminu sprawdzającego ich kompetencje i predyspozycje językowe. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana, podczas egzaminu badane są możliwości ucznia w zakresie nauki  języków obcych ( zadania są w języku polskim, ale również w innych językach europejskich, łacinie czy esperanto). Po zakwalifikowaniu się do klasy dwujęzycznej uczniowie mają możliwość wyboru grupy zaawansowanej lub początkującej z języka niemieckiego. Drugim językiem obcym jest język angielski, również nauczany w grupach zgodnie ze stopniem zaawansowania. Język niemiecki jest obecny na innych przedmiotach. W systemie dwujęzycznym nauczana jest chemia, biologia czy wiedza o społeczeństwie.

Uczniowie klasy dwujęzycznej biorą udział w licznych konkursach, wyjściach i innych imprezach językowych w ciągu całego roku szkolnego.

Stałe punkty kalendarza imprez to:

październik – udział w Dniu Języka Niemieckiego w II PLO

listopad – udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund oraz Verstehen oraz w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego

luty – udział w Konkursie Recytatorskim Młodzież recytuje poezję / Jugend trӓgt Gedichte vor

marzec – udział w Dniu Języków Obcych w V PLO

Dzień Języków Obcych w V PLO

1.03.2019 klasa 7d (dwujęzyczna) odwiedziła Publiczne Liceum nr V i wzięła udział w Dniu Języków Obcych. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowano dwie lekcje:

1. Język niemiecki : lekcja przeprowadzona metodą stacji – na każdym stanowisku uczniowie w parach rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, można było wykorzystać swoją wiedzę w bardzo ciekawy sposób, nawet rozwiązując zadania na komputerze czy w smartfonie. Uczennice liceum, pod nadzorem swojego nauczyciela pomagały naszym siódmoklasistom.
  2. Francja, Hiszpania i Rosja w pigułce – uczennice V PLO zaprezentowały nam wiadomości o tych trzech krajach a następnie przetestowały zdobytą przez uczniów wiedzę. Starania uczniów nagrodzono przysmakami z Hiszpanii oraz słodyczami.

Uczniowie siódmej klasy mieli możliwość obejrzenia szkoły, sprawdzenia jak wygląda nauka w V PLO. Będzie to na pewno wskazówką przy wyborze szkoły średniej- a to już za rok.

REKRUTACJA 2019

POMOC