foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PSP nr 33 w Opolu

b_150_100_16777215_00_images_IMG_20180510_101022.jpgDnia 10 maja 2018 roku klasa 2b prezentowała swój projekt w którym zawarte zostało pięć

najważniejszych wydarzeń związanych z historią pisma. Ciężko pracowaliśmy nad całokształtem aby przygotować próbę generalną a następnie wystąpić przed panią dyrektor.

Pierwsza grupa wykonała scenkę na temat wynalezienia pisma przez Sumerów. Przedstawili problemy zwykłych ludzi z liczeniem bydła czy plonów który udało się rozwiązać dzięki podpatrzeniu dzieci rysujących znaki w glinie. Tak według grupy powstało pismo.

Druga grupa zajęła się przedstawieniem hieroglifów które udało nam się odczytać dzięki rozkazom faraona aby zapisać  ten sam tekst w trzech językach.

Grupa trzecia ukazała nam pierwszy alfabet gdzie mieszkańcy wioski wymyślili że słowa zastapią rysunkami.

Czwarty zespół przedstawił przepisywanie ksiąg przez benedyktyna na tle dopracowanej przez grupę scenografii.

Ostatnia grupa  pokazała jak wiele znaczą początki drukarstwa i postać Gutenberga dla współczesnej gazety

Serdeczne gratulacje dla wszystkich grup biorących udział w projekcie .Dla wszystkich było to ciekawe doświadczenie a szczególnie zapadną Nam w pamięć ciekawe przebrania, świetne scenografie oraz rekwizyty do scenek. Wspólnie spędzony czas w gronie koleżanek i kolegów będzie cennym wspomnieniem.

2019 Copyright PSP 33 w Opolu Rights Reserved