b_200_150_16777215_00_images_joomgallery_originals_rok_szkolny_2018-19_43_wylij_kartk_51_img_3772_20181112_1234884743.jpgW dniach 8 - 9 listopada 2018 w naszej szkole odbyła się akcja społeczna „Mamy niepodległą” która polegała na wysyłaniu kartek pocztowych do krewnych i znajomych uczniów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.   Udział w akcji jest bezpłatny – kartki otrzymaliśmy w ramach współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.   Celem naszych działań jest obchodzenie Święta Niepodległości w sposób radosny poprzez podejmowanie tematu w innej formie. W akcji udział wzięły klas 2a, 2b, 4a oraz klasy 7a b d  które dodatkowo wybierając różnorodne zagadnienia przygotowały prace plastyczne przybliżające wydarzenia z czasów walki o niepodległość oraz postać naszego patrona Józefa Piłsudskiego.

zapraszamy do galerii: http://psp33.opole.pl/index.php/galeria/rok-szkolny-2018-19/wylij-kartk

W ramach projektu klasowego „W drodze do wolności” klasa 3 E przygotowała debatę, w której uczestniczyli: Tadeusz Kościuszko, Tadeusz Rejtan, gen. Henryk Dąbrowski, Marszałek Józef Piłsudski, żołnierz Legionów Polskich we Włoszech i powstaniec powstania listopadowego, a także poeta Adam Mickiewicz i laureatka Nobla – Maria Skłodowska-Curie. Na tle znanych dzieł sztuki, które przypominały ważne wydarzenia historyczne, wymienieni goście przypominali swoje działania na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspomnienia uzupełniały fragmenty utworów Mickiewicza i Słowackiego, a towarzyszyła im muzyka Chopina. W tej nietypowej lekcji historii udział wzięli uczniowie klas siódmych, ósmych i klasa czwarta.

b_200_150_16777215_00_images_joomgallery_details_rok_szkolny_2018-19_43_wito_patrona_szkoy_49_img_3786_20181112_1285783143.jpg9 listopada w PSP 33 uroczyście obchodzono Święto Niepodległości, które jest jednocześnie Dniem Patrona Szkoły - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11.11. Zebrani na akademii uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele opolskich placówek oświatowych, w tym Kuratorium oraz Wydziału Oświaty,żołnierze 10. Jednostki Logistycznej w Opolu  wzięli udział w uroczystym pasowaniu uczniów klas czwartych i siódmych oraz spektaklu słowno-muzycznego, którego mottem były słowa Adama Mickiewicza „Ja i Ojczyzna to jedno” . Pieśni, piosenki i wiersze patriotyczne, muzyka Szopena czy taniec klasyczny przyniosły publiczności wiele wzruszeń, stały się swoistą i jakże piękną lekcją polskiej historii.Na zakończenie uroczystości przekazano Ojczyźnie najlepsze życzenia, a dziewczynki z klas drugich wykonały taniec z flagą, tym samym oddając hołd naszym barwom narodowym.W spektaklu, przygotowanym przez Jolantę Fąfrowicz i Dorotę Mazierską, wystąpili uczniowie klasy    8d oraz chór szkolny wraz z solistami.

zapraszam do galerii zdjęć : http://psp33.opole.pl/index.php/galeria/rok-szkolny-2018-19/wito-patrona-szkoy

b_200_150_16777215_00_images_Kocham-Ci-Polsko---3a.jpg W dniu 29.10.2018 klasa 3a zrealizowała przedstawienie, dla klas 7a,b,d i 8b w ramach projektu "Wymarzona Polska Niepodległa" pt. "Kocham Cię Polsko". Dziękujemy widzom za godne zachowanie i fantastyczną zabawę w trakcie przedstawienia.

We wtorek, 22 października odbyła się Olimpiada Prozdrowotna. Wzięły w niej udział klasy siódme i czwarta. Uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane ze zdrowiem, odżywianiem, przyrodą i sportem. Wcześniej przygotowali plakat i hasło ukazujące, jak ważny jest ruch i wszelka aktywność w życiu człowieka.. Ocenie podlegał także strój sportowca i prezentacja dziedziny, którą on reprezentował. Uczniowie brali także udział w różnych dyscyplinach sportowych np. skakanie na skakance, czy sztafecie wahadłowej. Pierwsze miejsce zajęła klasa VII a, drugie IV a i równorzędne trzecie miejsce klasy VII b i VII d. Zwycięzcom gratulujemy.

zdjęcia w galerii :  http://psp33.opole.pl/index.php/galeria/rok-szkolny-2018-19/olimpiada-prozdrowotna